Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.

Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.


Sonett

Ekológia

Ekodrogéria Sonett kladie maximálny dôraz na nezávadnosť svojich produktov voči prírode aj ľuďom. Odmieta pritom všetky potenciálne škodlivé látky, bežne používané pri výrobe konvenčných prostriedkov, napr. suroviny z ropy, fosfáty, optické zjasňovače, syntetické vonné látky, konzervanty a farbivá. Prostriedky SONETT sú ľahko a úplne biodegradabilné. V odpadovej vode sa úplne rozloží behom pár dní. Sú vhodné aj pre všetky typy domácich čističiek.

SONETT je pri výbere surovín ešte dôslednejší ako ostatní výrobcovia ekologickej drogérie. Nepoužíva preto v pracích prostriedkoch ani enzýmy alebo neiónové tenzidy. Zvyšky týchto látok v bielizni totiž môžu dráždiť pokožku, spôsobovať svrbenie a vyvolávať alergie ( predovšetkým v miestach kde dochádza k poteniu, teda v lakťovom ohybe či v podpazuší ).

Bio suroviny

Ekodrogéria SONETT je unikátna aj výberom rastlinných surovín. Veľká časť rastlinných mydiel, alkoholu a vonných esenciálnych olejov pochádza z produktov ekologického alebo bio - dynamického poľnohospodárstva, prípadne z voľného zberu.

Kvalita a sortiment

Aj keď čistiace prostriedky SONETT neobsahujú agresívne chemikálie, sú veľmi účinné. Vysokej kvality je dosiahnuté dlhoročným vývojom a výberom osvedčených prírodných zložiek. Preto sú čistiace schopnosti prostriedkov SONETT rovnaké a často aj lepšie ako u konvenčných produktov veľkých firiem. Za všetko hovorí fakt, že v Nemecku sa SONETT predáva už bezmála 30 rokov. Medzitým si ho obľúbili zákazníci ďalších krajín sveta a sortiment produktov sa rozrástol na niekoľko desiatok. Zahrňuje aj rad klasických a tekutých mydiel, výrobky pre alergikov a tiež krémy na ruky. U väčšiny produktov sú v ponuke aj ekonomické balenia s väčším obsahom.

Alergie

Z vyššie uvedených dôvodov sú prostriedky SONETT vhodné aj pre alergikov. Súčasťou sortimentu je navyše rada NEUTRAL, ktorá neobsahuje ani vonné esenciálne oleje a je špeciálne určená pre alergikov a osoby s citlivou pokožkou.

SONETT = drogéria, ktorá nedráždi

Sonett je ekodrogéria, ktorá nedráždi citlivú pokožku. Ekologická drogéria znamená skupinu výrobkov určených na čistenie, pranie a umývanie, ktoré podstatne menej zaťažujú životné prostredie ako výrobky konvenčnej drogérie a pritom sú rovnako účinné. Výrobcovia tejto drogérie kladú veľký dôraz na to, aby ich produkty boli šetrné voči prírode a ľuďom. Nepoužívajú potenciálne škodlivé látky bežne používané pri výrobe konvenčných prostriedkov, ako sú napríklad suroviny z ropy, fosfáty, optické zjasňovače, syntetické vonné látky, konzervanty a farbivá. V pracích prostriedkoch nie sú použité enzýmy ani neionické tenzidy. Zvyšky týchto látok v bielizni totiž môžu dráždiť pokožku, spôsobovať svrbenie a tiež vyvolávať alergie.
Práve tento fakt je pádnym dôvodom pre voľbu čistiacich a pracích prostriedkov ekodrogérie. Príkladom jednej z alergií, ktorý postihuje hlavne malé deti, je takzvaný kontaktný ekzém. Je to precitlivenosť, ktorá sa prejavuje zápalom kože a je vyvolaná stykom pokožky s alergénom. Ak sa koža s dráždivinou stretáva opakovane, imunitné bunky reagujú stále rýchlejšie a silnejšie. Vznikajú typické príznaky dotykového ekzému, ktoré poznáme podľa sčervenania a mokvania kože alebo svrbiacich vyrážok, neskôr prichádza suchá, šupinatá, citlivá koža s prasklinami. Najčastejšími alergénmi, ktoré tento ekzém spôsobujú, sú napríklad formaldehydy, parabény, umelé hmoty, tenzidy, konzervanty, umelé farbivá alebo parfumy. Štyri posledne menované sú bohužiaľ obvykle obsiahnuté v pracích a čistiacich prostriedkoch bežne dostupnej konvenčnej drogérie.
 
Ekodrogéria Sonett ponúka nedráždivé výrobky na pranie a upratovanie. Pre správnu liečbu kontaktného ekzému i iných alergií je predovšetkým potreba vyhnúť sa vyvolávajúcemu alergénu. Predtým ako začať navštevovať alergológiu a užívať antihistaminiká a kortikosteroidy, je pre začiatok lepšie nestretávať sa s prostriedkami, ktoré tieto nepríjemné látky obsahujú. Tie vhodné, ekologické a nedráždivé výrobky na čistenie a pranie, ponúka spoločnosť SONETT.
 
Ekologická drogéria SONETT sa vyrába v ekologickej továrni v nemeckom Deggenhausene. Firma je vlastnená neziskovou spoločnosťou Sonett nadácie. Kedykoľvek je to možné, používa pri výrobe suroviny pochádzajúce z ekologického či bio - dynamického poľnohospodárstva, nikdy nepoužíva substancie škodiace ľuďom alebo životnému prostrediu, absolútne žiadne ropné deriváty ani enzýmy. Výrobky nie sú testované na zvieratách, ale značku o netestovaní na zvieratách Sonett zámerne neuplatňuje, pretože hovorí, že akákoľvek zložka mohla byť testovaná na zvieratách niekedy inokedy a niekým iným. Nemecká ekologická továreň, ako jedna z mála výrobcov ekologickej drogérie, vyvinula celý rad svojich výrobkov práve pre tých, ktorí sú postihnutí alergiami. Táto rada sa nazýva SONETT Neutral.


Na tejto stránke používame cookies za účelom jej funkčnosti, optimalizácie, efektívnejšieho oslovovania záujemcov o naše služby a analýzy návštevnosti prostredníctvom Google Analytics. Nastavenia cookies môžete upraviť vo svojom prehliadači. Viac informácií a úplné poučenie nájdete tu.

Súhlasím

Len registrovaní používatelia si môžu pridať produkty medzi obľúbené.

Prihlásiť sa