Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.

Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.


SO'BiO étic

SO’BiO étic® využíva rozmanitosť darov prírody pre účely najkrajších stvorení, ktorými sú ženy.

Na rozdiel od chemických látok, príroda rešpektuje a podporuje celistvosť nášho tela.

SO'BiO étic®, to sú ekologické a etické produkty.

SO'BiO étic® navrhuje a vyrába certifikovanú biokozmetiku a hygienické výrobky tak, aby dary prírody boli dostupné pre všetkých a to etickým spôsobom.

SO'BiO étic® ponúka celý rad výrobkov na starostlivosť o pleť a telo, kozmetické, hygienické a aromaterapeutické produkty.

Všetky ich výrobky majú jemnú prírodnú vôňu. Majú jemnú, ľahkú textúru, vhodnú pre všetky typy pleti a ľahko použiteľné balenie.

SO'BiO étic®: prísady šetrné k životnému prostrediu

SO'BiO étic® starostlivo vyberá všetky svoje zložky, aby sa zabezpečila úplná symbióza s kožou.

Produkty neobsahujú žiadne prísady, ktoré by boli škodlivé pre zdravie alebo životné prostredie (napríklad parabény, glykolétery, silikón, PEG, nanočastice a podobne).

A čo viac, všetky SO'BiO étic® produkty sú dermatologicky testované a obsahujú organicky aktívne zložky s nameranou alebo preukázanou účinnosťou.

SO'BiO étic® výrobky sú držiteľom prísnej certifikácie Ecocert a označené značkou Cosmébio.

SO'BiO étic® je súčasťou LEA NATURE Group, nezávislého rodinného podniku so sídlom v blízkosti La Rochelle, ktorého cieľom je ponúknuť silné značky v oblasti organickej a prírodnej zdravotnej starostlivosti, jedla, krásy a hygiených a domácich produktov.

Spoločnosť bola založená v roku 1993 a dnes má 550 zamestnancov.

“Našou snahou chceme prispieť k vzniku zeleného, udržateľného a k životnému prostrediu priateľského sveta, kde existuje väčšia spravodlivosť v sociálnej a ekonomickej rovnováhe. Sme presvedčení, že okrem ekonomických ohľadov, spoločnosti majú zásadnú úlohu v harmonickom manažmente ekologickej a sociálnej rovnováhy. Naša sila spočíva v tomto zdieľanom svedomí a vedie nás s vášňou k objavovaní nových ciest v našom svete s mimoriadnou biodiverzitou. Príďte, skúmajte a chránte tieto cesty s nami – pre našu spoločnú budúcnosť."
Charles Kloboukoff – zakladateľ

Certifikácia

SO'BiO étic® výrobky sú držiteľom prísnej certifikácie Ecocert a označené značkou Cosmébio.

Cosmébio (združenie odborníkov a profesionálov na biokozmetiku) a ECOCERT (inšpekčný a certifikačný orgán) priniesli špecifikácie pre biokozmetiku, ktorých hlavným cieľom je stanoviť:

• vyššiu úroveň kvality než v konvenčnej kozmetike tým, že sa zaručí skutočné zvyšovanie prírodných látok,

• rešpekt k životnému prostrediu v priebehu celého výrobného procesu,

• úprimný rešpekt pre spotrebiteľa prostredníctvom prednostného využívania ekologicky obhospodarovaných rastlín.

Prítomnosť týchto označení na certifikovaných bioproduktoch je zárukou súladu s nasledujúcimi pravidlami:

Organický (BIO) kozmetický prípravok musí obsahovať

• minimálne 95% prírodných surovín z celkového počtu ingrediencií

• minimálne 10% ekologicky obhospodarovaných zložiek z celkového počtu ingrediencií

• minimálne 95% ekologicky obhospodarovaných zložiek z celkového počtu rastlinných zložiek - zvyšných 5% môžu byť syntetické produkty, ktoré zatiaľ nie sú k dispozícii v prírodnej podobe, ale boli preukázateľne neškodné (napríklad konzervačné látky).

Výskum a vývoj

Ako jeden z priekopníkov v biokozmetike, náš Výskum a Vývoj pokročil míľovými krokmi dopredu vo formulovaní účinných produktov v starostlivosti o pleť, s textúrami a vôňou hodnými konvenčnej chemickej kozmetiky.

Tím zložený z 30 výskumníkov pod vedením etickej komisie, 2 parfuméry, oddelenie zdrojov ingrediencií a 2 laboratória sa plne venujú kozmetickému výskumu a vývoju:

• komplexné navrhovanie produktov, vývoj a výroba od A do Z

• prísna a náročná kontrola kvality

• 17 rokov prírodné a ekologické know-how

10% našich ľudských zdrojov a 7% nášho rozpočtu je oddaných na zaisťovanie zdrojov, výskumu, vývoja, spracovanie a kvalitu všetkých našich produktových oblastí.

Ako jednému z priekopníkov na trhu certifikovaných výrobkov šetrných k životnému prostrediu, organickej a etickej kozmetiky, nám naše znalosti rastlín a metódy extrakcie umožňujú vyvíjať výrobky s prírodnými výťažkami s maximálnymi pozitívnymi účinkami.

Naše kritériá výberu:

• široká škála vybraných ingrediencií v závislosti na požadovanej účinnosti extraktov, pri súčasnom rešpektovaní životného prostredia (zachovanie biodiverzity, pestovania, zberania a spracovania surovín bez škodlivých účinkov na ekosystém)

• testy sú vykonávané na zložkách s použitím iba alternatívnych metód

• súlad s chartou Cosmébio, ktorá vyžaduje 95% organických zložiek z celkového počtu rastlinných zložiek

• zloženie produktov je bez parabénov, glykoléterov, fenoxyetanolu, silikónu, parafínu a všetkých ostatných zložiek kde existuje podozrenie, že sú zdraviu škodlivé

• výrobky sú dermatologicky testované nezávislími externími laboratóriami pre toleranciu a účinnosť

• hotové výrobky nie sú testované na zvieratách

“Sme súčasťou Zeme a tá je súčasťou nás. Tieto voňavé kvety sú naše sestry. Medveď, jeleň, veľký orol, to sú naši bratia ... všetci patríme do rovnakej rodiny.“
1854, extrakt z listu indiánskeho náčelníka Seattle prezidentovi USA

“Strávila som 12 rokov v konvenčnej kozmetike a nie vždy som bola presvedčená o praktikách, ktoré som tam zažila. Dnes som veľmi rada, že som narazila na spoločnosť Lea Nature (značka SO'BiO étic®), pretože môžem dať do praxe vieru a názor indiánskeho náčelníka, ktorý zdieľam: Patríme k zemi a nie naopak.

Máme v LEA NATURE neuveriteľné šťastie vyvíjať produkty, ktoré robia ženy krajšie a prinášajú im radosť, zatiaľ čo rešpektujú ich samotné a zároveň aj rastliny, z ktorých boli produkty vyrobené.

Toto kritérium sa uplatňuje v celom vývoji našich produktov, či už pri výbere surovín alebo výbere výrobných miest pre obaly a konečné produkty.

Pri výbere účinných zložiek rastlín dávame prednosť účinným látkam z Francúzska alebo z oblasti Stredozemného mora, a takisto aj tým zo širokého okolia, ktoré prispievajú k ochrane ohrozených ekosystémov, napríklad prostredníctvom nášho partnerstva s "L'Homme et L'Environnement" pre výrobu esenciálnych olejov v Madagaskare.

Aj keď žijeme život v rýchlom tempe, niekedy až príliš rýchlom, musíme pokračovať vo vyjadrovaní našej kreativity a rozvíjať ekologické iniciatívy, pretože "musíme byť tou zmenou", ktorá vytvorí etickú krásu budúcnosti.”
Valérie M., Riaditeľka divízie kozmetiky LEA NATURE

NAŠE ZÁVÄZKY

Na základe svojich základných hodnôt, SO'BiO étic® zaručuje, že jej výrobky sú navrhnuté a vyrobené s ohľadom na človeka a zvieratá, so starostlivosťou na ochranu životného prostredia a prírody a s povinnosťou kvality a efektivity, ktoré rešpektujú spotrebiteľa.

SO'BiO étic® sa neuspokojilo len s tým, že ich výrobky sú certifikované Bio / Organic, ale potvrdzuje svoj etický záväzok na všetkých úrovniach:

Etika

Vyrábame naše produkty vo Francúzsku a rastliny pochádzajú z francúzskeho biodiverzity, alebo prostredníctvom etického obchodu.

Vyberáme dodávateľov surovín pomocou etického prístupu a ak je to možné, dávame prednosť miestnym výrobcom a družstvám.

Napríklad ruža Anjou, ktorú používame v SO'BiO étic® produktoch, pochádza z centra Červeného kríža, ktoré poskytuje prácu pre osoby so zdravotným postihnutím.

U zložiek pochádzajúcich z iných kontinentov, preferujeme vždy etický obchod.

Produkty

• bez parabénov, nanočastíc, fenoxyetanolu, petrochémie, farbív, geneticky modifikovaných organizmov, syntetických parfumov, etoxylovaných produktov, PEG, kremíka a parafínu

• bez živočíšnych zložiek

• nie sú testované na zvieratách

• majú recyklovateľné obaly

• skúšky tolerancie a účinnosti sú systematicky vykonávané na všetkých vzorkách

• skúšky na overenie neprítomnosti pesticídov sa vykonávajú náhodne na našich vzorkách

• vykonávame kožné testy zadarmo v prípade akejkoľvek nevhodnej reakcii

• odmietame používať škodlivé, biologicky nerozložiteľné materiály, alebo zložky získané cez ťažké chemické procesy

• ideme nad rámec noriem Ecocert a vždy sa rozhodujeme pre maximálne množstvo surovín pochádzajúcich z ekologického poľnohospodárstva

• založili sme prísny schvaľovací proces na suroviny, ktorý zaisťuje vysledovateľnosť ich pôvodu

Ochrana životného prostredia

Značka SO'BiO étic® patrí do spoločnosti LEA NATURE Group, spoločnosti, ktorá umiestnila ochranu a podporu životného prostredia do srdca svojho myslenia a to od samého začiatku. Je to spoločnosť zameraná na prírodu, a to nielen vo svojom pracovnom prostredí a nakladania s odpadmi, ale aj pri obstarávaní takmer výhradne prírodných a organických zložiek.

Primerané balenie výrobkov

Všetky naše výrobky sú balené s cieľom obmedziť nadmerné plytvanie s obalovým materiálom. Typy obalov ktoré používame sú:

• Kartón. Prednosť sa dáva použitiu PEFC certifikovanej lepenky

• Recyklovateľné plasty: PE a PET

• Čistá výroba

Celá výroba, stroje a zariadenia sú navrhnuté s ohľadom na minimalizovanie dopadu na životné prostredie, odpad, spotrebu energie a znečistenie hlukom

Dôraz na obnoviteľné zdroje energie

Náš záväzok k prírode sa odráža aj v našej centrále prostredníctvom využívania ekologických materiálov a obnoviteľných zdrojov energie. Budovy využívajú predovšetkým drevo, sklo, kovové konštrukcie a prirodzené svetlo.

Budovy sú vybavené štyrmi typmi obnoviteľných zdrojov energie: solárnymi panelmi, fotovoltaickými poliami, geotermálnou energiou a tepelnými čerpadlami.

Recyklácia a triedenie odpadu

Spoločnosť zvýšuje povedomie zamestnancov v ich dennodennej práci zavedením:

• triedenia papiera a iných odpadov s 2 zberacími košmi na každej pracovnej stanici

• triedenie odpadu priamo pri výrobe

• recyklácia tonerových kaziet

• kontajnery pre použité batérie, sklo a mobilné telefóny sú k dispozícii v sídle spoločnosti

Ekologické prostredie a pracovné nástroje

• v interiéry sú použité prírodné farby a prírodné vlákna

• osvetlenie v kanceláriách, ktoré sa blíži k dennému svetlu, pomocou žiaroviek s nízkym jasom

• 50% kancelárskych potrieb je recyklovaných alebo recyklovateľných

• 20% vozového parku sa skladá z ekologických hybridných vozidiel

• znižovanie dopadu na životné prostredie je naša každodenná starosť

Akčné plány na zníženie našich emisií skleníkových plynov sú v súčasnej dobe vypracovávané našimi výbormi pre udržateľný rozvoj: Výbor nákupu , Výbor ekologického dizajnu, Výbor mobility, Výbor Budov, Energií, Odpadov a Vodného hospodárstva.

ČLENSTVO - 1% Pre Planétu (1% For The Planet - Member)

• Pretože naše poňatie krásy obshauje aj zachovanie krásy planéty, SO'BiO étic® je členom združenia 1% Pre Planétu. Sme odhodlaní prispieť 1% svojho obratu do projektov týkajúcich sa ochrany a obnovy životného prostredia.

• 1% Pre Planétu je skupina firiem a značiek, ktoré sa zaväzujú, že použijú aspoň 1% svojho ročného obratu na ochranu životného prostredia.

Založená v roku 2002 Yvon-om Chouinard-om, zakladateľom Patagónie, 1% Pre Planétu sa stala jedným z najväčších zdrojov financovania aktivít na ochranu životného prostredia po celom svete. Dnes viac než 1.200 spoločností v 37 krajinách sú členmi, vrátane viac ako sto spoločností v Európe a z toho šesťdesiat len vo Francúzsku. Príspevky od vytvorenia organizácie už presiahli 42 miliónov dolárov a ročný priemer je teraz viac ako 12 miliónov dolárov. Tieto peniaze boli rozdelené do viac než 1800 združení po celom svete podieľajúcich sa na aktivitách na ochranu životného prostredia.

Od roku 2007 sa štyri spoločnosti LEA NATURE Group stali členmi 1% Pre Planétu:

Naturenvie (Jardin bio’)
Distrinat (SO'BiO étic, Biovie, Jardin bio‘ équitable)
Naturéthik (La Maison de Léa)
Laboratoires Natescience (Lift’Argan, Natessance, Biosystem, Bioscience, Biorêve).

Už vyše päťdesiat projektov dostalo od nich finančné prostriedky v celkovej výške € 450.000 v roku 2008. Tomu hovoríme reálny záväzok voči planéte.

Viac informácií nájdete na: www.onepercentfortheplanet.org

"L'Homme et l'Environnement" - mimovládna organizácia na Madagaskare

SO'BiO étic® je členom 1% Pre Planétu a pracuje s "L'Homme et l'Environnement", mimovládnou organizáciou na Madagaskare.

Madagaskar je hotspot biodiverzity s viac ako 10.000 druhmi rastlín, ktoré sa nevyskytujú nikde inde na Zemi. Táto prírodná rozmanitosť je ohrozená ničením biotopov, vo väčšine prípadov je to spojené s extrémnou chudobou miestneho obyvateľstva. S ohľadom na to, mimovládna organizácia "L'Homme et l'Environnement" prevzala misiu nájsť ekonomické alternatívy k deštruktívnym praktikám miestnych komunít a zapojiť ich do udržateľného hospodárenia s ich prostredím.

Organizácia "L'Homme et l'Environnement" (www.madagascar-environnement.com) sa špecializuje na ochranu biodiverzity prostredníctvom zapojenia znevýhodnených miestnych populácií. Spravuje a chráni lesy Vohimana (2.000 ha) a Vohibola (2.200 ha). Tieto dva lesy sú posledné útočisko rozmanitých druhov stromov a zvierat, ktorým hrozí vyhynutie.

SO'BiO étic® podporuje projekt ochrany Vohibola Forest

Cieľom tohto projektu je zachovať a obnoviť Vohibola pobrežné lesy (obce Ambinaninony, okres Brickaville) zapojením miestnych obyvateľov. Tento 2200 hektárový les, z čoho 1200 hektárov bolo spálených, obsahuje 250 endemických druhov stromov a širokú paletu ostatných stromov a rastlín. 5 dedín je zapojených do činnosti mimovládnej organizácie. Niektorým druhom stromov hrozí okamžité vyhynutie (Intsia, Fuguetia: mahagónové a tvrdé drevo -endemické druhy pobrežných lesov). Existuje už iba 33 posledných stromov týchto druhov.

V tejto oblasti sú v plnom prúde rôzne programy:

• Konzervácia lesov a poľnohospodárstva, s vedením 4 škôlok: 50,000 rastlín, ktoré zodpovedajú 50 hektárom výsadbe, 1 sekcia konzervácie a 1 sekcia obnovy lesov.

• Poľnohospodársky program - nastavenie alternatív k poľnohospodárstvu, včelárstvo.

• Dámsky projekt - osivo a príprava pôdy pre pestovanie s kompostom - zeleninárstvo.

• Program vzdelávania - vzdelávanie detí a budovanie jedální.

Zriadenie vzdelávacieho programu, ktorý rešpektuje kultúrnu situáciu v regióne, školenia v poľnohospodárstve, varení a spracovaní dreva. V súčasnej dobe existujú 2 školy v 2 obciach s workshopmi a jedálnami.

• Zber a Destilácia rastlín

Združenie výrobcov zriadené mimovládnou organizáciou pre riadenie liehovarov v obciach; osamostatnenie od mimovládnej organizácie, ktorá stále poskytuje odbornú prípravu a riadenie.

Krajina: Francúzsko


Na tejto stránke používame cookies za účelom jej funkčnosti, optimalizácie, efektívnejšieho oslovovania záujemcov o naše služby a analýzy návštevnosti prostredníctvom Google Analytics. Nastavenia cookies môžete upraviť vo svojom prehliadači. Viac informácií a úplné poučenie nájdete tu.

Súhlasím

Len registrovaní používatelia si môžu pridať produkty medzi obľúbené.

Prihlásiť sa