Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.

Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.


Výhody vegánskej kozmetiky

Napadlo vás niekedy z čoho je vyrábaná bežná kozmetika a ako sa zložky v nej získavajú.

Tak napríklad:

  • Vitamín A a D je extrahovaný z treščej pečene

  • Vitamín E nájdeme vo vajíčkach
  • Používa sa mlieko, syrovátka, sadlo alebo loj
  • Kyselina hyaluronová sa získava extrakciou z kohútich hrebienkov, kolagén a keratín zo šliach a kĺbov
  • Lanolín z ovčej vlny, alantoin je na báze močoviny
  • Cetyl alcohol pochádza z hlavy veľrýb a delfínov
  • guanin je z rybích šupín
  • ambra v parfémoch vzniká v tráviacom  trakte vorvaňa obrovského. Niekedy je vylúčená z tela vorvaňa spolu z trusom, inokedy sa dá získať len zo zabitej veľryby
  • a mnoho ďalších
Výhody vegánskej kozmetiky

 

Zbytočné, že? 

 
Vegánska kozmetika sa označuje logom kvetu Vegan Society, ktorý naznačuje, že výrobky nielenže neboli testované na zvieratách, ale ani neobsahujú žiadne látky živočíšneho pôvodu, vrátane vosku, mlieka, medu alebo včelej materskej kašičky.

Aj keď zloženie produktov musí vždy uvádzať všetky ingrediencie, nemusí označovať akého pôvodu daná zložka je – či pochádza z rastlín alebo zvierat. Preto by sme mali na obaloch hľadať práve toto logo, ak si chceme byt istý, že kupovaný produkt je vegánsky.

Bežná kozmetika, ktorú denne používame obsahuje živočíšne zložky a asi sa budete diviť koľko ich v bežnom produkte nájdete.
Používanie týchto zložiek je v kozmetickom priemysle bohužial hlboko zakorenené či už vzhľadom na zvyk alebo cenu výrobku. Väčšina týchto zložiek sa dá získať aj z rastlinných zdrojov alebo sa dajú nahradiť rastlinnou alternatívou. Musíme len dať výrobcom jasne najavo, že to je to, čo chceme.  

Pokiaľ sa Vám zbytočné trápenie a zneužívanie zvierat prieči, začnite používať vegánsku kozmetiku.  Je to kozmetika, ktorá neobsahuje živočíšne zložky.  Ako ju spoznáte? Má certifikát Vegan Society  alebo niektoré iné logo VEGAN či deklaráciu o vegánskom zložení. Veganská kozmetika nie je testovaná na zvieratách, treba si však aj to preveriť (nemusí to byť pravda na 100%). Doplnkovou certifikáciou je napr:  Leaping Bunny, PETA alebo iné presvedčivé dôkazy o netestovaní.

Pokiaľ vám zvieratká nie sú ľahostajné, pridajte sa k nám! My si produkty starostlivo vyberáme. Veríme, že naša ponuka vegánskej kozmetiky vás presvedčí, že má rovnaké účinky, ak nie lepšie ako tá, ktorú používate dnes.

Zdroj: www.ecomundo.euKomentáre (0)

Diskutovať môžu iba registrovaní zákazníci.


Na tejto stránke používame cookies za účelom jej funkčnosti, optimalizácie, efektívnejšieho oslovovania záujemcov o naše služby a analýzy návštevnosti prostredníctvom Google Analytics. Nastavenia cookies môžete upraviť vo svojom prehliadači. Viac informácií a úplné poučenie nájdete tu.

Súhlasím

Len registrovaní používatelia si môžu pridať produkty medzi obľúbené.

Prihlásiť sa