Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.

Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.


Udržatelné tipy na rok 2020

Milí naši,

Ďalší rok nám ubehol ako voda a my sa chceme poďakovať za vašu priazeň, lebo bez Vás našich milých zákazníkov, by sme nemohli robiť to, čo nás baví a napĺňa.

Len vďaka vám sme predali tisícky produktov, ktoré sú ohľaduplné k nášmu životnému prostrediu ale hlavne k nám, našej pokožke a telu.

Radi by sme vám  dali malý návod na to, ako žiť v novom roku  zase o čosi udržatelnejšie.

 

Udržatelné tipy na rok 2020

 

Zem sa rýchlo mení a celé druhy rastlín a živočíchov vymiznú skôr, ako ich vôbec stihneme spoznať. Neustále rastie dopyt po našich najvzácnejších komoditách ako sú sladká voda, úrodná pôda a lesy.  Priemyselné toxíny, ktoré vypúšťame do vzduchu, vody, jedla, medicíny, nábytku, odevov, pracovísk a domovov sa odzrkadľujú na našom zdraví masívne v podobe chorôb ako sú rakovina, autoimunitné  choroby, autizmus, duševné choroby a mnohé ďalšie.

Klimatická nestabilita sa zhoršuje a požiare, povodne, hurikány a suchá nás sprevádzajú čoraz častejšie.

Tento rok to vyzerá, že potrebujeme trošku pridať. Tu sú naše typy, ktoré zvládne naozaj každý:

  • Nosme si vlastné nákupné tašky

Nakupovanie s opakovane použiteľnými taškami kdekoľvek v obchode je jednoduchý spôsob, ako znížiť znečistenie oceánov a zabrániť zbytočným úmrtiam morských cicavcov. Pomáha tiež znižovať spotrebu, predchádzať odlesňovaniu a znižovať našu závislosť od fosílnych palív.

Je známe, že plastové vrecia zabíjajú viac ako milión vtákov a stovky tisíc morských korytnačiek, veľrýb, tuleňov a iných morských cicavcov.

Plastové vrecká sú vyrobené z polyetylénu na báze ropy a na ich výrobu je potrebných 12 miliónov barelov ropy ročne - neobnoviteľný zdroj, ktorý vytvára množstvo skleníkových plynov a zvyšuje našu závislosť od cudzej ropy. To sú milióny eur, ktoré míňame na ropu, len aby sme ju zahodili.

Nájdite si svoju obľúbenú tašku a noste ju stále pri sebe.

  • Varme od nuly

Je to ťažšie rozhodnutie, na ktoré sa musíte pripraviť, ale vaše zdravie, peňaženka a životné prostredie vám za to poďakuje. Od farmy po továreň, od obchodu až po stôl, spracované a zabalené potravinové doplnky prispievajú k  premrhanej energii, oleja, vody a stromov. Je to obzvlášť tragické, nakoľko  spracované potraviny obsahujú malú až žiadnu výživu a zvyčajne musia byť sladené, obohatené o umelé látky, konzervované a „vylepšené“, aby boli jedlé.

Plánovanie jedla a kuchárske knihy, ktoré sa špecializujú na ľahkú a rýchlu prípravu, môžu varenie od začiatku omnoho uľahčiť.

  • Jedzme čo najviac organicky pestovaných potravín

Náklady na bio potraviny sú síce väčšie, ale sú to dobre vynaložené peniaze, pretože naše jedlo bude výživnejšie a nebudeme sa musieť obávať zdravotných účinkov z konzumácie GMO potravín alebo tých, ktoré sú obohatené toxickými pesticídmi.

Navyše si môžeme byť istí, že naše potraviny sa pestovali spôsobom, ktorý pomohol chrániť a zlepšovať ekosystém. A ak sa naše jedlo pestuje aj na miestnej úrovni, podporujeme naše miestne poľnohospodárstvo.

  • Vyhnime sa rýchlej móde.

Veľké obchodné reťazce so  šialene lacným oblečením valcujú náš trh. Oblečenie, ktoré si takto lacno kúpime vačšinou nosíme iba počas jednej sezóny. Preto je módny priemysel po ropnom priemysle druhým najviac znečisťujúcim priemyslom na svete.

Aby sa vyhovelo nášmu dopytu po najnovších módnych výstreloch, ázijskí a indickí poľnohospodári spustošujú svoje úrodné pôdy a vyčerpávajú vzácnu podzemnú vodu, aby pestovali milióny akrov GMO bavlny  na vývoz - namiesto potravín pre svojich hladných ľudí. Ťažké chemikálie potrebné na elimináciu škodcov a vysoká úrodnosť pôdy spôsobujú zdravotné problémy na všetkých úrovniach ekosystému.

Lacná móda tiež podporuje vysoko toxický priemysel syntetických tkanín a farbív na báze ropy a počas poľnohospodárstva, výroby a prepravy využíva tony fosílnych palív. Naša milostná aféra s lacným oblečením na požiadanie vyúsťuje do neľudského a často toxického prostredia pre odevných pracovníkov na celom svete.

V tomto roku preto prosím zvážte, či vôbec potrebujete nejaké nové oblečenie, a ak áno, kupujte iba to, čo je nevyhnutné. Pri nákupe oblečenia skúste zvoliť nadčasové štýly, ktoré za šesť mesiacov nevystúpia z módy, vyberte si kvalitné materiály a výrobu, aby vydržali, a nakupujte odevy vyrobené na domácom trhu, kedykoľvek je to možné. 

Zvážte aj usporiadanie odevných swapov s priateľmi alebo v miestnej lokálnej komunite.


Komentáre (0)

Diskutovať môžu iba registrovaní zákazníci.


Na tejto stránke používame cookies za účelom jej funkčnosti, optimalizácie, efektívnejšieho oslovovania záujemcov o naše služby a analýzy návštevnosti prostredníctvom Google Analytics. Nastavenia cookies môžete upraviť vo svojom prehliadači. Viac informácií a úplné poučenie nájdete tu.

Súhlasím

Len registrovaní používatelia si môžu pridať produkty medzi obľúbené.

Prihlásiť sa