Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.

Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.


Sonnentor na vlastné oči

Boli sme sa pozrieť priamo v priestoroch firmy Sonnentor ako sa pripravuje a balí kvalitný biočaj, ktorý nájdete aj u nás v e-shope Let’s Be Green.

Firma Sonnentor – dodávateľ BIO čajov, ale aj korenia, soli a rôznych iných dobrôt poriada pre svojich obchodných partnerov „Sluneční školení“ – pretože v ich logu je slniečko a tak sme to využili a išli sme sa pozrieť priamo k nim, do Čejkovíc pri Brne, aby sme sa s vami mohli podeliť o informácie z prvej ruky.

Sonnentor pôsobí v Českej republike, v Čejkoviciach už asi 20 rokov, aj keď materská spoločnosť a zakladateľ Sonnentoru, pán Johannes Gutmann sídli v Rakúsku.

Filozofia firmy je jednoznačná, prinášať kvalitu a slnko do našich domovov. Ako to Sonnentor dosiahne? Firma má zazmluvnených svojich poľnohospodárov, ktorí musia spĺňať prísne podmienky kvality, a to nielen tým že musia vlastniť certifikáty zaručujúce bio kvalitu dopestovaných byliniek a ovocia, ale dodávané produkty podliehajú ďalším testom priamo v Sonnentore, aby bolo zaručené, že neobsahujú žiadne nežiadúce látky.

Výrobky firmy Sonnentor dostanete kúpiť vo vybraných obchodoch zdravej výživy, v e-shopoch, samozrejme aj v tom našom, prípadne v partnerských predajniach. Určite ich nehľadajte vo veľkých reťazcoch, pretože napriek tomu, že tieto by aj mali záujem o spoluprácu, Sonnentor sa rozhodol ísť cestou kvalitného prístupu k zákazníkovi a toto veľké reťazce, plné anonymných zákazníkov a nekompletných informácií nie sú schopné splniť.

Po krátkom zoznámení a prezentácii o vzniku firmy jak v Rakúsku, tak v Českej republike sme sa presunuli priamo do skladu plnom bylín a ovocia a stretli sme sa s vedúcou skladu, ktorá nám vysvetlila všetky detaily ohľadom nákupu, skladovania a spracovania bylín a odpovedala na naše otázky.

Byliny sa nakupujú od poľnohospodárov prevažne v Rakúsku, ale aj v Čechách a na Slovensku a ďalších krajinách Európy. To, čo sa nedá vypestovať v Európe sa nakupuje aj na iných kontinentoch – napr. škorica, citrónová tráva, káva a iné.

Páči sa nám projekt, tzv. „Direct trade“, kedy Sonnentor vyhľadá napr. v Afrike konkrétnu farmársku rodinu, nadviaže s ňou spoluprácu a v prípade, že všetko funguje ako má, tak postupne sleduje, ako sa zlepšuje životná úroveň tejto rodiny, pretože od nej vykupuje dopestované byliny za férovú cenu, vyššiu ako bežná výkupná cena v danej lokalite od výkupcov.

Direct trade preto, lebo je to priame oslovenie lokálnych pestovateľov, na rozdiel od Fair trade, ktorý sa uskutočňuje cez prostredníka. Tým pádom môžu ísť všetky peniaze priamo poľnohospodárom a zlepšovať ich životné podmienky. Videli sme fotografie niektorých rodín so zástupcami Sonnentoru a dozvedeli sme sa, že napríklad za čas spolupráce už stihli vymeniť hlinenú podlahu za drevenú. Samozrejme maličkosť z nášho pohľadu a v našich podmienkach, ale pre túto rodinu určite veľké zlepšenie pre ich život.

Zo skladu sme sa presunuli do miestnosti pre spracovanie ovocia a bylín, tu sme si pozreli obrovské sekačky na to určené a hlavne sa nadýchali krásnej vône, ktorá k tomuto procesu neodmysliteľne patrí, keďže sa pri sekaní uvoľňujú silice zo spracovávaných bylín.

Naša ďalšia cesta smerovala do baliarne, kde sme sa pozreli nielen na jednotlivé druhy obalov – samozrejme všetky sú bio degradabilné, ale sme aj zistili, že aj odpad napríklad zo sáčkov na čajové pyramídy, ktorý vzniká pri spracovaní je posunutý na ďalšie spracovanie – jedna pani z neho vyrába tašky.

V baliarni sme obzreli poloautomatické – obsluhované 1 osobou, aj automatické stroje a samozrejme stretli aj ďalších ľudí, ktorí sa starajú o to, aby boli všetky bylinky zabalené včas a riadne pre zákazníkov Sonnentoru, takže aj pre nás.

Zaujala nás informácia o balení Adventnej čajovej sady – obsahuje 24 rôznych druhov čaju, a keďže sa Sonnentor rozhodol radšej podporiť zamestnanosť a nie kúpiť stroj schopný tieto rôzne druhy rozdeliť do 1 krabičky, tak v čase balenia tejto čajovej sady zamestnáva nielen 12 ľudí, ktorí ručne vkladajú jednotlivé druhy do krabičky, ale aj ďalších brigádnikov, aby sa uspokojil dopyt po tejto veľmi obľúbenej sade. Veľmi chválime a sympatizujeme s týmto prístupom.

Po prehliadke baliarne sme sa už presunuli na krátky obed a po ňom sme sa vrhli na vyberanie tých správnych produktov pre náš e-shop, aby ste si mohli všetko vyskúšať a ochutnať.

Dúfame, že si z našej ponuky vyberiete a prajeme Dobrú náladu a dobrú chuť!

Čo nás v Sonnentore zaujalo:

  • U Sonnentoru sú porcované čaje rovnako kvalitné ako sypané, pretože v nálevových sáčkoch sú tie isté časti bylín len posekané na menšie kúsky. Takže je jedno, ktorý druh preferujete
  • Sonnentor u rovnakej gramáže používa min. 2x väčšie balenie ako konkurencia, pretože seká celé časti bylín a nie len stonky, ktoré sú váhovo ťažšie ako sa to často stáva u iných firiem
  • Každá várka bylín má vlastnú šaržu a podľa čísla šarže sú v Sonnentore schopní dohľadať od koho, kedy a v akom množstve boli jednotlivé byliny daného čaju nakúpené a spracované
  • Sonnentor v Čejkoviciach poriada každoročne pre všetkých tzv. „Slnečné slávnosti“ – deň otvorených dverí, kedy každý návštevník môže nazrieť do firemných priestorov a presvedčiť sa na vlastné oči ako to celé funguje

 Galéria

Komentáre (0)

Diskutovať môžu iba registrovaní zákazníci.


Na tejto stránke používame cookies za účelom jej funkčnosti, optimalizácie, efektívnejšieho oslovovania záujemcov o naše služby a analýzy návštevnosti prostredníctvom Google Analytics. Nastavenia cookies môžete upraviť vo svojom prehliadači. Viac informácií a úplné poučenie nájdete tu.

Súhlasím

Len registrovaní používatelia si môžu pridať produkty medzi obľúbené.

Prihlásiť sa