Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.

Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.


Prírodné liečenie zapareného zadočka u bábätka

ČO JE TO ZAPARENINA

Plienkovitá vyrážka je zápal a podráždenie kože u bábätka okolo zadku, pohlavných orgánov a perianálnej oblasti a môže sa rozšíriť až na vnútorné stehná a pás. U väčšiny detí sa v určitom štádiu rozvinie nejaká forma miernych plienkových vyrážok. V ojedinelých prípadoch sa u dieťaťa prejavujú známky nepohodlia pri nosení plienky. Väčšina prípadov sa však vyrieši do niekoľkých dní pomocou domácej liečby. Ak vyrážka pretrváva alebo nenastalo žiadne zlepšenie, bude lepšie zvážiť odbornú zdravotnú starostlivosť.

 

Prírodné liečenie zapareného zadočka u bábätka

 

PREČO SA DIEŤATKU ZAPARÍ ZADOČEK


Deti sú náchylné na vyrážku z plienok kvôli tomu, že ich kožná bariéra ešte nie je úplne vytvorená. Štruktúra kože sa stále vyvíja a vrstvy epidermy sú tenšie, čo je viac priepustné pre vodu. Zdravá kožná bariéra je tiež do značnej miery závislá od dobrých baktérií (Mikróbov), ktoré žijú na povrchu kože, a mikrobiómov detí (mikrobiálna populácia), ktoré nie sú úplne vytvorené a stabilné.

Vplyv antibiotík môže negatívne ovplyvniť tento prirodzený kožný mikrobióm a plienková vyrážka sa často prejavuje po antibiotickej liečbe.

Inými príčinami je neustále nosenie plienky, kedy pokožka dieťaťa "nedýcha", ako aj častý kontakt kože s močom, ktoré vedú k zápalu. Môže to byť taktiež dôsledok mnohých faktorov vrátane tráviacich enzýmov vo výkaloch,
žlčovej soli, ako aj kontakt s mikróbmi z čreva, ktoré ovplyvňujú rovnováhu rezidentných mikróbov na koži. Moč má tiež často zvýšené pH a dlhodobé vystavenie alkalickej zložke moču na pokožke mení rovnováhu prirodzených kožných mikróbov a zvyšuje ich priepustnosť, oslabuje pokožku a spôsobuje jej náchylnosť na podráždenie.

ČO JE NAJLEPŠIE NA LIEČBU ZAPARENÉHO ZADOČKU?

Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako zabrániť a liečiť vyrážky z plienok, je nechať pokožku "dýchať" tým, že dieťatko necháme čo najdlhší čas bez plienky a vystavíme pokožku vzduchu.

Hoci bariérové krémy sú dobré pri prevencii kontaktu kože s výkalmi a močom, môžu často zapríčiniť problém s oklúziou (priedušnosťou), pretože obsahujú zložky, ktoré tvoria celkovú nepriedušnú bariéru.

Takto postihnutú pokožku je dobré liečiť krémom, ktorý obsahuje prírodné rastlinné oleje (a nie ropné bázy), ktoré umožňujú pokožke dýchať a podporujú zdravý mikrobióm a pH, ktoré zodpovedá prirodzenému pH pokožky.

Je tiež dôležité, aby ste sa vyhli používaniu čistiacich utierok, ktoré obsahujú vonné látky a iné chemikálie a ktoré sa vyrábajú s toxickými prísadami, pretože všetky tieto zložky zhoršujú zápal pokožky. Lepšie je použiť prírodné utierky z rastlinných vlákien, ktoré obsahujú len organické a prírodné zložky.

Pri umývaní dieťaťa sa uistite, že používate produkty určené na citlivú detskú pokožku, ktoré neobsahujú žiadne drsné chemikálie a vonné látky, pretože tieto by mohli ďalej ohrozovať kožnú bariéru a dráždiť už zapálenú pokožku. Vyskúšajte ekologicky certifikované výrobky, ktoré obsahujú priaznivé probiotiká na aktívne zvýšenie populácie kožných mikrobiómov čo pomôže k zlepšeniu funkcie bariéry kože.

Pokiaľ ide o pretrvávajúcu plienkovú vyrážku, bolo by tiež vhodné zvážiť užívanie probiotík ako doplnok stravy.

Ak by sme to mali zhrnúť, tu sú osvedčené rady, ktoré pomáhajú pri odstraňovaní a liečbe zapareného zadočka:

  • ponechajte dieťatko dlhší čas bez plienky, aby sa pokožka mohla vystaviť vzduchu
  • používajte len krémy na prírodnej báze s organickými prísadami
  • používajte prírodné utierky z rastlinných vlákien s organickými tekutými infúziami
  • pamätajte na mikrobióm kože a jej dôležitosť pre zdravú kožnú bariéru - používajte prírodné mydlá, ktoré nenarušujú tento mikrobióm, aby sme nespôsobili podráždenie pokožky
  • Po umytí zadočku sa uistite, že je pokožka úplne suchá
  • Plienky menťe ako často sa len dá
  • Nepoužívajte zásyp s obsahom mastenca

Komentáre (0)

Diskutovať môžu iba registrovaní zákazníci.


Na tejto stránke používame cookies za účelom jej funkčnosti, optimalizácie, efektívnejšieho oslovovania záujemcov o naše služby a analýzy návštevnosti prostredníctvom Google Analytics. Nastavenia cookies môžete upraviť vo svojom prehliadači. Viac informácií a úplné poučenie nájdete tu.

Súhlasím

Len registrovaní používatelia si môžu pridať produkty medzi obľúbené.

Prihlásiť sa