Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.

Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.


Deň otvorených dverí - Biopekárna Zemanka

Biopekárna Zemanka poriada každý rok „Deň otvorených dverí“, tak sme sa teda za nimi vybrali a zúčastnili sme sa prehliadky výroby. Zemanka je relatívne malá (15 zamestnancov) rodinná firma, založená v roku 2006 a všetko (výroba, administratíva) sa odohráva v jednej budove.

Po príchode do Sedlčan sme ostali trochu prekvapení a zmätení, pretože sme čakali niečo „väčšie“ (predsa len, veď sušienky z Biopekárne Zemanka nájdete od reťazcov po BIO predajne, proste všade). Z auta sme teda vystupovali trochu neisto.

Trvalo to ale len niekoľko minút a potom, čo sa nás ujal náš sprievodca, ktorý má na starosti technickú stránku a pod neho patria všetky stroje, už to bola akcia, v ktorú sme dúfali a na ktorú sme sa tešili.

Takže čo sme videli?

Na prízemí sa nachádzajú sklady surovín, pričom sú samostatne uložené alergény od nealergénov a ďalej akási „výdajňa“, kde sa všetko kompletizuje a balí a odkiaľ balíčky odchádzajú ďalej do obchodov.
Na prvom poschodí je už samotná výroba, ktorá funguje na dvojsmennú prevádzku. Do nedávnej doby sa skoro všetky sušienky vyrábali ručne, ale pre veľký záujem zo strany zákazníkov si v Zemanke obstarali nové stroje, ktoré im pomáhajú zvládnuť nápor záujemcov.

My sme ale dostali možnosť si vyskúšať výrobu sušienok tým „starým ručným spôsobom“. Dovolíme sa pochváliť, že sme to zvládli na jedničku, ale pri predstave, že za smenu by sme museli upiecť stovky kusov nám to už nepripadalo také jednoduché, hlavne keď zákazníci čakajú na dodávku a všetko sa musí stihnúť podľa plánu.

Zemanka dodáva sušienky aj do veľkých reťazcov, ale keď si chcete naozaj dobre vybrať a zároveň dostať aj kvalitnú informáciu o zložení a chuti, tak odporúčame hľadať v menších BIO obchodoch, alebo predajniach so zdravou výživou. Tu nájdete všetkých 24 druhov sušienok, kým v reťazcoch len obmedzený výber cca 5tich. Takto si budete môcť pochutnať nielen na obľúbenej detskej rade, napr. Krtkových sušienkach, ale aj novinke – Matcha tea a o nič neprídete.

Prehliadka pekárne končila tzv. „čerešničkou na torte“ a to ochutnávkou. No kto by odolal všetkým tým chutiam a vôňam okolo? Takže asi vás neprekvapí, že sme opäť odchádzali plne nabalení balíčkami pre náš e-shop, aby si ste si ako naši zákazníci prišli na svoje a tiež s nejakými favoritmi navyše, len pre naše mlsné jazýčky.

Čo nás milo prekvapilo bola priateľská a príjemná atmosféra, každý bol rád za naše všetečné otázky, veď „Nemajú čo skrývať“ ako nám sami potvrdili a my sme sa len utvrdili v tom, že keď sa niečo robí poctivo, tak to určite stojí za to!

Takže už v najbližších týždňoch sa môžeme tešiť na vianočné sušienky, na ktoré sa v Zemanke chystajú. A tiež nám potvrdili, že napriek tomu, že nepoužívajú inde tak „obľúbený“ stužený tuk, tak od tejto zložky v sušienkach odstupujú úplne a už teraz jednajú o dodávkach kakaového masla, ktorým bude tuk do budúcna nahradený. Je to výsledok ničenia dažďových pralesov kvôli palmovým plantážam, ktoré sú celosvetovým problémov a nám neostáva nič iné, len súhlasiť a tešiť sa z toho, že v Zemanke aj takéto veci berú do úvahy a tým dotvárajú celú myšlienku zdravej a ekologickej výroby. Naozaj to oceňujeme!

Zo Zemanky sme odchádzali plní pozitívnej energie a presvedčení, že veci sa dajú robiť aj inak a „zdravo“, len treba veriť a vyvinúť trochu energie a nadšenia.Galéria

Komentáre (0)

Diskutovať môžu iba registrovaní zákazníci.


Na tejto stránke používame cookies za účelom jej funkčnosti, optimalizácie, efektívnejšieho oslovovania záujemcov o naše služby a analýzy návštevnosti prostredníctvom Google Analytics. Nastavenia cookies môžete upraviť vo svojom prehliadači. Viac informácií a úplné poučenie nájdete tu.

Súhlasím

Len registrovaní používatelia si môžu pridať produkty medzi obľúbené.

Prihlásiť sa