Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.

Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.


Holandské veterné koleso - Dutch Windwheel

Aké by to bolo povedať ľuďom, že žijú vo vnútri veternej turbíny? Určené pre prístavné mesto Rotterdam, holandské veterné koleso – Dutch Windwheel je koncept pre udržateľný architektonický a konštrukčný medzník, ktorý by bol schopný pojať 72 bytov v kruhovej konštrukcii z ocele a skla a zároveň slúžil ako tichá a nehybná veterná turbína. Okrem vyrábania energie z vetra, štruktúra by mala byť vybavená zariadením na zachytávanie dažďovej vody, recyklovaníe úžitkovej vody a produkovať bioplyn z organického odpadu rezidentov.

Holandské veterné koleso – Dutch Windwheel sa skladá z dvoch kruhov postavených na podzemnom základe a je obklopený zeleňou tak, aby štruktúra vyzerala ako plávajúca na vode. Vonkajší kruh obsahuje 40 rotujúcich kabín, ktoré poskytujú návštevníkom impozantný výhľad na Rotterdam, podobne ako London Eye vo Veľkej Británii, zatiaľ čo vnútorný kruh obsahuje 72 bytov, 160 hotelových izieb, obchodné priestory a zakončený je reštauráciou na najvyššom poschodí.

Snáď najvýraznejším detailom holandského veterného kolesa – Dutch Windwheel, teda okrem jeho vzhľadu, je turbína, ktorá vypĺňa vnútorný kruh budovy. Elektrostatický konventor veternej energie (EWICON) je technológia, ktorá bola vyvinutá na TU Delft a prevádza veternú energiu s použitím oceľových rúrok na elektrinu bez pohyblivých mechanických častí. To znamená žiadny hluk a oveľa jednoduchšiu údržbu.

Navrhovaná stavba Dutch Windwheel je tiež vybavená solárnymi panelmi a klimatickou fasádou, aby čo najlepšie využila prírodné zdroje. Využitie vody v budove je tiež starostlivo riadené. Dažďová voda sa zachytáva na vrchole štruktúry a voda z vodovodu sa privádza po prefiltrovaní do okolitej zelene, ktorá obklopuje budovu. Okrem toho sa vyrába bioplyn z odpadu rezidentov.

Architekti a vývojári, konzorcium obchodných spoločností v Rotterdame - BLOC, DoepelStrijkers, Meysters a NBTC Holland Marketing, mali v úmysle vytvoriť štruktúru, ktorá by bola ukážkou holandských čistých technológií, poskytujúca kontinuálnu platformu demonštrovať technické a technologické inovácie a mimo iného vytvoriť veľmi moderný vzhľad tradičného veterného mlynu v Holandsku.
Galéria

Komentáre (0)

Diskutovať môžu iba registrovaní zákazníci.


Na tejto stránke používame cookies za účelom jej funkčnosti, optimalizácie, efektívnejšieho oslovovania záujemcov o naše služby a analýzy návštevnosti prostredníctvom Google Analytics. Nastavenia cookies môžete upraviť vo svojom prehliadači. Viac informácií a úplné poučenie nájdete tu.

Súhlasím

Len registrovaní používatelia si môžu pridať produkty medzi obľúbené.

Prihlásiť sa