Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.

Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.


Aké sú výhody BIO bavlny?

Nové oblečenie si väčšinou vyberáme podľa štýlu a strihu, ktorý sa nám hodí. Kde a ako je vyrobený a z akého materiálu je náš nový šatník, sú ďalšie otázky, na ktoré by sme mali hľadať odpovede, najmä pri bavlne. To, ako a čím je konvenčná bavlna škodlivá sme si už povedali v predchádzajúcom článku - Prečo je BIO bavlna lepšia? Vieme už o zdravotných výhodách BIO potravín, ekologických čistiacich prostriedkov a teraz sa zameriame na výhody BIO bavlny.

BIO bavlna predstavuje návrat k bezpečným a udržateľným postupom. BIO bavlna sa pestuje s prírodnými hnojivami a bez toxických látok. Ekologickí poľnohospodári využívajú striedanie plodín, čím sa zabezpečí doplnenie živín do pôdy a udržanie úrodnosti. Mechanická kultivácia a botanické alebo biologické prostriedky sú používané na reguláciu škodcov a burín.

Aké sú výhody BIO bavlny?

Pole, na ktorom sa pestuje BIO bavlna, musí byť bez pesticídov po dobu najmenej 3 rokov, aby bolo možné získať BIO certifikáciu a bavlna musí byť spracovávaná v súlade s medzinárodnými normami pre ekologickú výrobu. Normy tiež stanovujú prísne pravidlá pre prepravu a skladovanie, aby sa zabránilo krížovej kontaminácii. Bavlna, označená značkou BIO / ORGANIC, musí byť certifikovaná nezávislou organizáciou, napríklad GOTS (Global Organic Textile Standards) alebo Soil Association.

Niektoré z výhod BIO bavlny sú:

  • ručné poľnohospodárstvo a ekologické postupy majú nižšiu uhlíkovú stopu a celý proces spracovania spotrebuje oveľa menej paliva a energie a produkuje menej skleníkových plynov
  • nie je pestovaná z geneticky modifikovaných semien (GMO)
  • pestuje sa s prírodnými hnojivami a nepoužívajú sa chemické defolianty
  • spracovanie je šetrné k životnému prostrediu
  • neohrozuje zdravie pracovníkov a ich rodín
  • pomáha znižovať spotrebu vody, elektrickej energie a toxického odtoku napr.: bielidlá bez chlóru, zmäkčovače bez silikónu a farbivá bez azozlúčenín
  • prísne testovanie zaisťuje neprítomnosť znečisťujúcich látok, ako je nikel, olovo, formaldehyd, pesticídov, amínov a ťažkých kovov
  • najmä ľudia s alergiou a citlivosťou na chemické látky ťažia z vlastností BIO bavlny, keďže konvenčne pestovaná bavlna obsahuje zbytky škodlivých toxických látok
  • ak aj nemáte citlivú pokožku, v BIO bavlne sa pocitovo budete cítiť jednoducho príjemnejšie

Ekologické pestovanie bavlny má aj sociálny a ľudský prínos

Konvenčné poľnohospodárstvo ohrozuje na zdraví poľnohospodárov a ich rodiny. Existuje nespočetné množstvo prípadov závažných zdravotných problémov súvisiacich s pesticídmi, vrátane vrodených vád, dlhodobej straty pamäte, ochrnutie a smrť. Skladovanie škodlivých látok na otvorenom priestranstve, nesprávne aplikačné metódy a nedostatok riadneho zaobchádzania často vedie k tragickým nehodám.

Tak ako sa škodcovia postupne stávajú odolnými voči postrekom, zúfalí poľnohospodári v snahe udržať si výnosy používajú stále viac a viac drahých pesticídov. Tento chemický kolotoč necháva pestovateľov silno zadĺžených a chytených do začarovaného kruhu pôžičiek, úrokov a splátok. Tvárou v tvár neúrodnej, chemikáliami zničenej pôde a špinavej vode, veľa menších poľnohospodárskych rodín bolo nútených opustiť svoje živobytie nadobro.

Aké sú výhody BIO bavlny?

Na druhej strane, ekologické poľnohospodárstvo je nielen bezpečnejšie a zdravšie pre poľnohospodárov, ale tiež podporuje spravodlivé obchodné vzťahy v dodávateľskom reťazci. Poskytuje ekonomicky životaschopnú a spoločensky prijateľnú alternatívu k veľkoplošnému poľnohospodárstvu a závislosti na dotáciách.

Každý deň prichádzame do styku s produktami vyrobenými z bavlny. Oblečenie, ktoré nosíme, postelné prádlo, plienky, dokonca aj niektoré potraviny boli vyrobené s pomocou bavlny. Avšak pestovanie konvenčnej bavlny vyžaduje použitie obrovského množstva pesticídov, čo má negatívny vplyv na životné prostredie a predstavuje veľké zdravotné riziko pre poľnohospodárov. Pestovanie a kúpa konvenčnej bavlny síce môže byť finančne menej náročná, ale pre naše zdravie, pre pôdu a pre zdravie farmárov je lepšie si vybrať certifikovanú BIO bavlnu, kdekoľvek je to len možné.Komentáre (0)

Diskutovať môžu iba registrovaní zákazníci.


Na tejto stránke používame cookies za účelom jej funkčnosti, optimalizácie, efektívnejšieho oslovovania záujemcov o naše služby a analýzy návštevnosti prostredníctvom Google Analytics. Nastavenia cookies môžete upraviť vo svojom prehliadači. Viac informácií a úplné poučenie nájdete tu.

Súhlasím

Len registrovaní používatelia si môžu pridať produkty medzi obľúbené.

Prihlásiť sa