Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.

Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.


12 dôvodov, prečo je dobré začať ráno s vlažnou citrónovou vodou

Neustále sa snažíme nájsť jednoduché postupy, ako zlepšiť svoj život, a znova a znova nám prichádza na um jeden osvedčený recept - úžasné zdravotné výhody pitia citrónovej vody.

Citróny sú samozrejme veľmi kyslé sami o sebe a keď prejdú metabolickým procesom, majú veľmi silný alkalizujúci vplyv na telo. Toto je veľmi dôležité, pretože nádorové bunky nemôžu rásť v alkalickom prostredí. Udržiavať naše telo v čiastočne zásaditom stave konzumáciou zásaditých potravín je veľmi dôležité na naše celkové zdravie. Popri tom by sme mali znížiť spotrebu kyselinotvorných potravín, vrátane mlieka a mliečnych výrobkov, živočíšnych bielkovín a vysokého množstva spracovaného cukru.

12 dôvodov, prečo je dobré začať ráno s vlažnou citrónovou vodou

Navyše, citróny sú ovocie s najnižším glykemickým indexom (GI < 55), čo znamená, že výkyvy hladiny cukru v krvi budú minimálne. Naopak pomaranče s vyšším obsahom cukru môžu spôsobiť väčšie výkyvy hladiny cukru v krvi, rovnako ako banány.

Avšak pre ochranu zubného zdravia a zníženia rizika zmäkčovanie a erodovania zubnej skloviny sa doporučuje piť citrónovú vodu slamkou a po vypití si vypláchnuť ústa čistou vodou, aby sa zabránilo tomuto poškodeniu.

Pokiaľ ide o naštartovanie pravidelnej rannej očisty, toto by nemal byť pri citrónovej vode problém. Majte po ruke džbán vody izbovej teploty a citróny, každé ráno si vytlačte šťavu z polovice citróna (alebo celý citrón, ak máte viac ako 80 kg) do pohára s vodou. Podľa Sacred Source Nutrition, je dôležité, aby mala voda izbovú teplotu, pretože studená voda môže šokovať váš systém a znemožniť všetky zdravotné benefity, ktoré pitie citrónovej vody prináša.

A aké zdravotné výhody to presne sú? No, rovnako ako citrón možno použiť pre všetky druhy domácich čistiacich prostriedkov, citrusové plody majú potenciál “upratať” čokoľvek od pokožky po tú hroznú nádchu, ktorú máte každú zimu. A samozrejme, popritom všetkom ešte aj skvele voňajú.

12 dôvodov, prečo je dobré začať ráno s vlažnou citrónovou vodou

Pozrime sa na 12 dôvodov, prečo je dobré začať ráno s vlažnou citrónovou vodou:

1. Hydratácia

V zdravotníckej komunite sa stále diskutuje, koľko vody treba optimálne vypiť každý deň, ale my vieme, že dôležité je, aby sme zostali hydratovaní. A pre tých, ktorí už považujú vodu za nudu, citrónová voda je skvelou a chutnou alternatívou.

2. Pomoc pri zápche

Ak máte problémy so stolicou, teplá voda v kombinácii s citrónom môže byť práve to, čo vám pomôže uvoľniť sa. Väčšie množstvo vody pomáha všeobecne pri zápche a citrus vie, ako dať veci vo vnútri do pohybu.

3. Zastavenie infekcie močových ciest

Ak trpíte infekciou močových ciest alebo hľadáte spôsob ako infekcii predísť, citrónová voda môže pomôcť. Podľa Ask A Naturopath, citrón pomáha zmeniť pH krvi a močových ciest, takže škodlivé baktérie v takomto prostredí nevydržia dlho.

4. Zlepšenie sviežeho dychu

Samozrejme, že neexistuje spôsob, ako sa vyhnúť rannému dychu, ale pitie citrónovej vody môže pomôcť s bojom proti baktériám v ústach a tým znižovať potenciál pre zlý dych. Buďte ale opatrní, citróny môžu narušiť sklovinu na zuboch, takže po vypití citrónovej vody je vhodné si vypláchnuť ústa čistou vodou.

5. Chudnutie

Existuje celý rad teórií, prečo citrónová voda môže spôsobiť úbytok hmotnosti (vrátane pocitu nasýtenia z pektínu, ktorý citrón obsahuje). Aj keď to nebolo s konečnou platnosťou preukázané, súhlasíme s tým, čo bolo odprezentované na Fox News, že pitie citrónovej vody bude mať nepochybne menej kalórií, než pitie čohokoľvek iného okrem vody.

6. Osviežuje vašu pokožku

Vďaka veľkému množstvu vitamínu C v citrónoch sa aj naša pokožka zotavuje rýchlejšie. Podľa FitDay, vitamín C pomáha pri produkcii kolagénu a tak majúc ho v strave viac, zabraňuje formovaniu vrások. A samozrejme, dodržiavanie pitného režimu je všeobecne skvelý pre pokožku.

7. Posiľnuje imunitný systém

Existuje dôvod, prečo vždy siahneme po pomaranči keď sme chorí - opäť je v hre moc vitamínu C. Denná konzumácia vitamínu C (pitím citrónovej vody) pomáha pri udržiavaní nášho zdravia a odvracia infekciu.

8. Urýchľuje zotavenie po tréningu

Športové nápoje boli dlho vnímané ako najlepší spôsob "rehydratácie" po/pri tréningu, ale často sú zbytočné pre daný druh bežného cvičenia, ktorý pravidelne prevádzkuje väčšina ľudí. Citrónová voda, medzitým, poskytuje potrebnú hydratáciu a podľa Best Health, Hayley Wickenheiser, 5-násobná olympijská víťazka popíja pri tréningu práve citrónovú vodu.

9. Pomáha pri bolesti

Citrónová voda pomáha znižovať hladinu kyseliny močovej v našich kĺboch, čo je jedna z hlavných príčin zápalu, najmä vo vzťahu k artritíde.

10. Redukuje hlieny

Je to smutný fakt, že v zimnom období je tvorba hlienov oveľa aktívnejšia, najmä v dopoludňajších hodinách, ale citrónová šťava môže pomôcť. Odporúčame pridať trochu medu, vzájomne sa dopĺňajú s citrónom a hlienov sa zbavíte rýchlejšie.

11. Posilňuje mozog

Citrón je najznámejší pre jeho obsah vitamínu C, ale obsahuje tiež draslík, ktorý pomáha mozgu a nervovým funkciám. Takže pre rýchly prirodzený spôsob, ako sa cítiť čulejší, citrónová voda je skvelá voľba.

12. Čistí pečeň

Ako uvádza server LiverSupport.com, pečeň vytvára viac enzýmov z citrónovej šťavy, než z akejkoľvek inej potraviny.

Ak poznáte niekoho, komu by tieto informácie o výhodách pitia citrónovej vody pomohli, potom neváhajte zdieľať tento článok na sociálnych sieťach tlačítkom nižšie.


Zdroje, fotky:
http://www.huffingtonpost.ca/2014/03/17/lemon-water-benefits_n_4980265.html
http://www.liversupport.com/
https://www.hayleywickenheiser.com/
http://www.askanaturopath.com/
http://www.naturalcuresnotmedicine.com/2014/07/20-reasons-drinking-lemon-water-every-morning.html
http://gi365.info/lifestyle/5-reasons-to-add-lemon-to-your-water/
http://nicolelongstaff.ca/lemon-water-for-clear-skin/


Komentáre (0)

Diskutovať môžu iba registrovaní zákazníci.


Na tejto stránke používame cookies za účelom jej funkčnosti, optimalizácie, efektívnejšieho oslovovania záujemcov o naše služby a analýzy návštevnosti prostredníctvom Google Analytics. Nastavenia cookies môžete upraviť vo svojom prehliadači. Viac informácií a úplné poučenie nájdete tu.

Súhlasím

Len registrovaní používatelia si môžu pridať produkty medzi obľúbené.

Prihlásiť sa