Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.

Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.


Ecogarantie

V súčasnej dobe sa cítime viac a viac zodpovedný za svet, v ktorom žijeme. Používanie ekologicky šetrných výrobkov prospieva nielen nám, ale takisto pomáha udržať náš svet v rovnováhe. To je dôvod, prečo sme sa snažíme tlačiť tak širokú škálu zdravých a ekologických výrobkov dopredu. Ecogarantie vypracoval unikátny zoznam špecifikácií/štandardov pre ekologické výrobky, počnúc výrobkami pre osobnú starostlivosť až po čistiace prostriedky.

Produkty

Iba tie produkty, ktoré spĺňajú štandardy Ecogarantie, môžu niesť označenie Ecogarantie. Prítomnosť označenia Ecogarantie potvrdzuje nezávislú kontrolu nad ekologickým charakterom tovaru.

Ekologické výrobky pre osobnú starostlivosť a starostlivosť o naše telo nás skrášľujú pomocou autentických ingrediencií. Ekologické čistiace prostriedky pracujú bezpečne a efektívne. Suroviny produktov Ecogarantie pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva kedykoľvek je to možné a sú spracovávané metódami, ktoré zachovávajú vlastnosti pôvodných surovín v konečnom výrobku. Škodlivé účinky na životné prostredie sú neprípustné. Výrobky s označením Ecogarantie spĺňajú najvyššie štandardy a sú účinne kontrolované. Spoznáte ich podľa štítku Ecogarantie na obale produktu.

Čo znamená Ecogarantie?

Ecogarantie je medzinárodná ochranná známka pre ekologické výrobky. Ak si zvolíte produkty s označením Ecogarantie, rozhodnete sa pre kvalitu a trvanlivosť. V Ecogarantie vyvinuli štandardy pre nasledovné produkty - kozmetiku, osobnú starostlivosť, čistiace prostriedky a soľ. Spotrebitelia sa môžu spoľahnúť na to, že výrobky s označením Ecogarantie spĺňajú prísne požiadavky, ktorých cieľom je zabezpečiť kvalitu, bezpečnosť a trvanlivosť pre našu a nadchádzajúce generácie.

Označenie Ecogarantie sa používa pre výrobky, ktorých suroviny môžu pochádzať z ekologického poľnohospodárstva - na rozdiel od označenia Biogarantie, kde konečné výrobky alebo suroviny pre výrobky pochádzajú výhradne z ekologického poľnohospodárstva. Suroviny pre ekologické tovary, ako sú minerály a plyny podliehajú prísnym požiadavkám. Sekréty zvierat sú povolené len v malej miere. Procesy, ktoré spracuvávajú suroviny na finálny výrobok, musia byť šetrné k životnému prostrediu.

Špecifiká a štandardy na výrobu ekologických výrobkov sa stanovili v spolupráci s niekoľkými podnikmi a organizáciami pre spotrebiteľov z rôznych sektorov. Tieto štandardy boli spísané v Ecogarantie – Manuál Štandardu. Štandardy sa môžu meniť v závislosti na vývoji výskumu a odborných znalostí. Rozsiahly sortiment výrobkov je už riadený nezávislými kontrolnými organizáciami.

Základné kritériá

Štandardy vyvinuté Ecogarantie sú založené na úcte ku krehkej rovnováhe medzi rastlinami, ľudmi a zvieratami a na úsilí o trvanlivosť. Týmto sa Ecogarantie snaží nestratiť zo zreteľa očakávania spotrebiteľov. Rovnako sa bere do úvahy sociálno - ekonomická dynamika.

Následne, prísady a výrobné metódy produktov s označením Ecogarantie musia spĺňať rad kritérií:

Trvanlivosť

Trvanlivosť sa musí nachádzať vo všetkých troch oblastiach - ekologickej , sociálnej a ekonomickej. Výroba ekologických výrobkov nesmie byť v rozpore s ľudskými právami a musí sa vykonávať sociálne spravodlivým spôsobom. Výrobná spoločnosť by mala byť ekonomicky životaschopná a používať čestnú cenovú politiku. V ekologickom poli sa pozornosť venuje obnoviteľnosti a pôvodu surovín. Testovanie finálnych výrobkov na zvieratách je zakázané.

Bezpečnosť

Štandardy Ecogarantie musia dodržiavať belgické a európske právne predpisy týkajúce sa bezpečnosti výrobkov. To napríklad znamená, že každá výrobná spoločnosť je povinná urobiť niekoľko opatrení, ktoré sa týkajú sledovateľnosti a aplikácie týchto opatrení.

Životné prostredie

Dôsledky výroby na životné prostredie by mali byť čo najnižšie. Ekologická kvalita výrobku je obsiahnutá hlavne v povinných princípoch štandardu, viac ako v povinných výsledkoch.

Kontrola

Ecogarantie výrobky sú predkladané na kontrolu nezávislým certifikačným organizáciám. Konkrétne to znamená, okrem iného:

• používanie čo najväčšieho množstva organických rastlinných produktov, ako je to len možné,
• zákaz testovania konečných výrobkov na zvieratách,
• zákaz používania zložiek petrochemického pôvodu,
• obmedzené používanie škodlivých minerálov,
• maximalizácia biologickej rozložiteľnosti,
• nepoužívajú sa žiadne geneticky modifikované prísady,
• prísna regulácia užívania stabilizátorov, zmäkčovadiel, konzervačných látok a podobne.

Oficiálna stránka certifikátu Ecogarantie (EN)

Krajina: Belgicko


Na tejto stránke používame cookies za účelom jej funkčnosti, optimalizácie, efektívnejšieho oslovovania záujemcov o naše služby a analýzy návštevnosti prostredníctvom Google Analytics. Nastavenia cookies môžete upraviť vo svojom prehliadači. Viac informácií a úplné poučenie nájdete tu.

Súhlasím

Len registrovaní používatelia si môžu pridať produkty medzi obľúbené.

Prihlásiť sa