Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.

Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.


EcoControl

EcoControl - pre BIO kozmetiku a ekologické produkty

EcoControl je certifikačný orgán pre ekologické výrobky a systémy riadenia kvality, mimo potravinárskeho sektoru. EcoControl má v tejto oblasti skúsenosti už od roku 2001. Dr. Banzhaf, generálny riaditeľ EcoControl-u, je aktívny v oblasti ekologickej certifikácie výrobkov viac ako 20 rokov.

EcoControl je aktívny po celom svete. Spolupracuje so skúsenými partnermi s cieľom ponúknuť maximálnu kompetenciu a dostupnosť.

Politika kvality EcoControl

Politika kvality EcoControl je založená na nasledujúcich princípoch:

• EcoControl nemá vlastné normy ani štandardy. Vychádzajú zo skúseností, že vlastné štandardy ovplyvňujú nezávislosť certifikačného orgánu v negatívnom zmysle
• Cieľom EcoControl je spolupracovať a používať infraštruktúru a audítorov iných certifikačných orgánov. Spolupráca podporuje nezávislosť audítorov a zlepšuje ich skúsenosti
• EcoControl podporuje prácu z domova, aby znížil fixné náklady

EcoControl je zameraný na trvalo udržateľný rozvoj a manažment, ktoré podporuje nasledujúcimi faktormi:

• Využitie miestnych / lokálnych audítorov na základe vytvorenej siete spolupracovníkov
• Zodpovedajúce finančné ohodnotenie zamestnancov s rešpektom na ich rodinnú situáciu
• Férový a individuálny prístup k zákazníkom, hľadanie individuálnych riešení so zachovaním kvality služieb
• Štandardy, ktoré sú certifikované podľa EcoControl musia byť vždy v ekologickej oblasti

Čo EcoControl certifikuje?

1. Suroviny / Prísady

EcoControl certifikuje suroviny spracované ekologickým poľnohospodárstvom, ktoré sa nepoužívajú ako potravina alebo potrava pre zvieratá.

Nasledujúce schémy certifikácie sú akceptované ako dôkaz o pôvode a kvalite organických zložiek:

Nariadenie EHS 834/07, 889/08 a všetky štandardy schválené ako rovnocenné v súlade s nariadením 1235/2008

Japonské Poľnohospodárske Štandardy (JAS – Japanese Agricultural Standards) pre organické rastliny

Codex Alimentarius Guidelines pre ekologickú výrobu

Všetky štandardy IFOAM (International Federation of Organic Agriculture Movements) pre ekologické produkty (napr. Naturland, Demeter, Bioland, Soil Association, Bio Suisse)

EcoControl takisto certifikuje prírodnú a bio kvalitu už spracovaného produktu. Medzi prijateľné spracovateľské postupy patria: fyzické extrakcia, extrakcia CO2, extrakcia odparovaním vody, extrakty používajúce rastlinný olej alebo alkohol (vrátane glycerínu). Esenciálne oleje musia byť v súlade s ISO 9235. Extrakčné rozpúšťadlá sú explicitne uvedené v certifikačnom osvedčení.

2. Manažérsky systém kvality

GMP Systeme | GMP ISO 22716:2007 | EC GMP

3. Normy pre udržateľnosť

Certified Sustaniable Economics (CSE)

Zázemie a skúsenosti EcoControl

Procedúry certifikačného orgánu EcoControl a jeho know-how sú založené na pätnásťročných skúsenostiach Dr. Joachima Banzhafa, riaditeľa EcoControl-u. Joachim Banzhaf bol riaditeľom inšpekčnej a certifikačnej spoločnosti BDIH pre prírodnú kozmetiku až do roku 2011. Dnes je technický audítor pre akreditáciu certifikačných orgánov (produkt a certifikácia manažmentu), EFQM hodnotiteľom a vedúcim audítorom štandardu ISO 9000. V sektore ekologickej a BIO certifikácie má viac ako 15 rokov skúseností a po celom svete vykonáva inšpekcie a školenia inšpektorov a pracovníkov certifikačných spoločností.

Všetky tieto skúsenosti využíva aj v rámci spoločnosti EcoControl.

Oficiálna stránka certifikácie EcoControl: http://www.eco-control.com/en/

Krajina: Nemecko


Na tejto stránke používame cookies za účelom jej funkčnosti, optimalizácie, efektívnejšieho oslovovania záujemcov o naše služby a analýzy návštevnosti prostredníctvom Google Analytics. Nastavenia cookies môžete upraviť vo svojom prehliadači. Viac informácií a úplné poučenie nájdete tu.

Súhlasím

Len registrovaní používatelia si môžu pridať produkty medzi obľúbené.

Prihlásiť sa