Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.

Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.


Demeter

Toto je Demeter

Keď vidíte značku certifikátu Demeter, Demeter je to, čo dostanete.

Demeter je značka pre produkty z biodynamického poľnohospodárstva. Len prísne kontrolovaní a zmluvne viazaní partneri majú dovolené používať značku Demeter. Komplexný proces overovania zabezpečuje prísne dodržiavanie medzinárodných Demeter štandardov výroby a spracovania, ako aj príslušné ekologické predpisy v rôznych krajinách; kontroluje sa každý krok, od poľnohospodárskej výroby a spracovania až po konečné balenie výrobkov.

Holistické požiadavky na výrobky certifikované Demeter-om dokonca presahujú prísne vládne nariadenia a predpisy. Nielenže vylučujú použitie syntetických hnojív a chemických prípravkov na ochranu rastlín pri pestovaní poľnohospodárskej plodiny a umelých prísad počas spracovania, ale tiež vyžadujú veľmi špecifické opatrenia na posilnenie životných procesov v pôde. Poľnohospodári a spracovatelia s certifikátom Demeter aktívne prispievajú k formovaniu budúcnosti, kde stojí za to žiť, produkujú potraviny s reálnou chuťou - skutočné "Potraviny s charakterom". Demeter, to je značka, ktorej môžete dôverovať.

Špecifiká certifikácie Demeter

Biodynamické poľnohospodárstvo predstavuje holistický prístup k poľnohospodárstvu, kde má vitalita najvyššiu prioritu. V roku 1924 ho v sérii prednášok predstavil svojim poslucháčom zakladateľ, Rudolf Steiner. Biodynamické poľnohospodárstvo vracia do pôdy viac ako si v procese pestovania plodín a zvierat berie; farma je považovaná za organizmus, v ktorom sú rastliny, zvieratá a ľudské bytosti integrované dohromady.

Súčasťou biodynamického pestovania plodín je takisto zohľadnenie kozmických procesov. Počíta sa napríklad s vplyvom planét, hviezd, mesiaca, slnka, súhvezdia a ich umiestnenia v zverokruhu.

V roku 1928 bola zavedená ochranná značka Demeter pre označenie produktov biodynamického poľnohospodárstva. Túto značku môžu používať len produkty, ktoré okrem dodržania požiadaviek a smerníc pre ekologické poľnohospodárstvo v danej krajine spĺňajú aj prísny štandard Demeter.

Kozmická konštelácia

Kozmické konštelácie sú rešpektované do takej miery, ako je to prakticky možné. Mesiac a planéty majú vplyv na rast koreňov, listov, kvetov a plodov – tak ako majú mesačné fázy vplyv na morský príliv a odliv.

Celostné poľnohospodárstvo

V celostnom poľnohospodárstve, presnejšie nazvané "holistická agro-kultúra", je dôležité si uvedomiť, obnoviť a podporiť prírodné cykly a vzájomné vzťahy: stromy, kríky a živé ploty poskytujú úkryt pred vetrom a slnkom a slúžia ako hniezdisko a priestor na život pre vtáky a malé zvieratá. Rastliny sú schopné vytvárať humus a obohacovať pôdu živinami prostredníctvom rozkladu rastlinného materiálu a symbiózy medzi ich koreňmi a mikroorganizmami. Tento proces môže byť urýchlený a optimalizovaný výrobou a používaním kompostu a striedaním plodín.

Na druhej strane, na takejto žijúcej pôde môžu rásť zdravé rastliny, ktoré poskytujú základ zdravej výživy pre zvieratá a ľudí. Boli sme schopní skrotiť / domestikovať niektoré zvieratá - predovšetkým prežúvavce (ich trus je nevyhnutný pre dobrý kompost), hydinu a včely. Ale divoké zvieratá sú takisto nevyhnutné pre holistické poľnohospodárstvo, napríklad drobné cicavce, ako sú ježkovia, myši a iné, vtáci a rôzny hmyz udržiavajú život v krehkej prírodnej rovnováhe.

Celostné poľnohospodárstvo má aj iný dôležitý aspekt pre životné prostredie: úrodná pôda môže viazať uhlík. To, že naša pôda už nie je “nažive”, je podstatnou príčinou globálneho otepľovania!

Napríklad v Egypte, iniciatíva SEKEM pracuje už 35 rokov v súlade s princípmi celostného poľnohospodárstva. K dnešnému dňu, na takmer 700 akroch púšte, bola SEKEM-om dosiahnutá úrodná pôda (1 aker = 4 046,873 m2 ).

Oficiálna stránka certifikácie DEMETER:  www.demeter.net

Krajina: Nemecko


Na tejto stránke používame cookies za účelom jej funkčnosti, optimalizácie, efektívnejšieho oslovovania záujemcov o naše služby a analýzy návštevnosti prostredníctvom Google Analytics. Nastavenia cookies môžete upraviť vo svojom prehliadači. Viac informácií a úplné poučenie nájdete tu.

Súhlasím

Len registrovaní používatelia si môžu pridať produkty medzi obľúbené.

Prihlásiť sa