Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.

Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.


Ekologicky šetrný výrobek

Prínosy eko značenia

Environmentálne označovanie (ecolabelling) je označovanie výrobkov a služieb, ktoré sú v priebehu celého životného cyklu preukázateľne šetrnejšie nielen k životnému prostrediu, ale aj k zdraviu spotrebiteľa. Ich kvalita pritom zostáva na veľmi vysokej úrovni.

Takéto výrobky alebo služby možno spoznať podľa jednoduchého a ľahko zapamätateľného symbolu, tzv. Environmentálnej značky. Firmy môžu environmentálne označovanie – eko značenie efektívne využiť pri marketingu takto ocenených produktov a spotrebitelia zase ako vodítko pri nákupe ekologicky šetrnejšieho tovaru a služieb.

Environmentálna značka Ekologicky šetrný výrobok prináša spotrebiteľovi

• vierohodnú a zrozumiteľnú informáciu o vlastnostiach výrobku a o jeho vplyve na životné prostredie

• záruku, že u označeného výrobku sú obmedzené nepriaznivé vplyvy na životné prostredie

• záruku zdravotnej nezávadnosti a kvality produktu

• ľahšiu orientáciu na trhu v širokej škále takmer rovnocenných výrobkov s rovnakou funkciou

• úsporu peňazí, pretože je zaručená ich kvalita a trvanlivosť

Ako spoznáte environmentálnu značku?

Aby ste si mohli byť istí, že miesto ekologickej mačky vo vreci dostanete za svoje peniaze skutočne ekologicky šetrnejší tovar, pomôže vám, keď sú tieto produkty ľahko a spoľahlivo rozoznateľné. Environmentálna značka Ekologicky šetrný výrobok je certifikát, vďaka ktorému ekologicky šetrnejšie produkty spoľahlivo spoznáte a ktorým môžete dôverovať.

Značku tvorí štylizované písmeno e s nápisom Ekologicky šetrný výrobok (Ekologicky šetrná služba) v hornej časti a registračným číslom označeného produktu v časti spodnej. Značka smie byť používaná iba v jednofarebnom (zelenom alebo čiernobielom) prevedení. Značku bez registračného čísla je možné používať len na propagačné účely Programu a samotnej značky.

Výrobky a služby s environmentálnou značkou

Spektrum certifikovaných ekologicky šetrných výrobkov je veľmi široké - od toaletného papiera či náterovej hmoty cez teplovodné kotly a čistiace prostriedky až po ekologicky šetrné služby, ktoré ponúka turistický ruch či školstvo, pozrite si zoznam všetkých produktových skupín.

Pravidelne aktualizovaný zoznam všetkých označených výrobkov i technických smerníc s kritériami, ktoré musia také výrobky spĺňať, nájdete v databáze označených produktov.

Podrobnejšie informácie o pravidlách udeľovania environmentálnych značiek nájdete na stránke O ekoznačení.

Obdobných ekoznačiek existuje samozrejme viac. Z ostatných sa na českom trhu môžeme najčastejšie stretnúť s výrobkami označenými nemeckým Modrým Anjelom, škandinávskou Severskou labuťou alebo slovenským Environmentálne vhodným produktom.

Oficiálna stránka certifikácie Ekologicky šetrný výrobok

Krajina: Česká republika


Na tejto stránke používame cookies za účelom jej funkčnosti, optimalizácie, efektívnejšieho oslovovania záujemcov o naše služby a analýzy návštevnosti prostredníctvom Google Analytics. Nastavenia cookies môžete upraviť vo svojom prehliadači. Viac informácií a úplné poučenie nájdete tu.

Súhlasím

Len registrovaní používatelia si môžu pridať produkty medzi obľúbené.

Prihlásiť sa