Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.

Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene. Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.


ECO CERT

Inšpekčný a certifikačný orgán pre udržateľný rozvoj – to je Ecocert

Už vyše 20 rokov, hlavnými aktivitami ECOCERT-u sú inšpekcia a kontrola procesov, ktoré spĺňajú požiadavky certifikácie. Ecocert následne vydáva spoločnostiam dokument, ktorý potvrdzuje súlad ich výrobkov a služieb s požiadavkami štandardu ECOCERT.

Zázemie ECOCERT-u: Ekologické poľnohospodárstvo

ECOCERT je inšpekčný a certifikačný orgán založený vo Francúzsku v roku 1991. Pri jeho zrode stal tím agrotechnikov, ktorí si boli vedomí potreby rozvíjať poľnohospodárstvo šetrné k životnému prostrediu a že je dôležité ponúknuť určitú formu uznania tým, ktorí sa zaviazali k tomuto spôsobu výroby.

Od svojho vzniku, ECOCERT sa špecializuje na certifikáciu ekologických poľnohospodárskych produktov.

ECOCERT prispel k rozšíreniu ekologického poľnohospodárstva v roku 1990 tým, že pomáhal v tejto oblasti vypracovať francúzske a európske predpisy. Stále veľmi aktívny v propagácii ekologického poľnohospodárstva, ECOCERT dnes spolupracuje s francúzskymi a medzinárodnými inštitúciami pri podpore rozvoja ekologických poľnohospodárskych projektov. Získaním si dôvery profesionálov a spotrebiteľov, ECOCERT sa stal jednou z najvýznamnejších organizácií na svete, ktoré vydávajú certifikáty v ekologickej oblasti.

Odbornosť: Vytváranie štandardov

Od samého začiatku, ECOCERT je nezávislá spoločnosť, ktorá zostala verná svojim presvedčeniam.

Definovaním prísnych certifikačných noriem, ktoré zodpovedajú očakávaniam ekologických spotrebiteľov, ECOCERT nabáda veľké priemyselné spoločnosti a zúčastnené strany, aby tieto normy prijali do bežnej praxe.

Uznávané nielen vo Francúzsku, tieto normy sú používané pri vykonávaní inšpekcie a udelovaní certifikácie v nasledujúcich oblastiach:

• Biokozmetika
• Prírodné čistiace prostriedky
• Prírodné a ekologickej domáce parfémy
• Farby a nátery prírodného pôvodu
• Prírodné a ekologické výrobky do kúpeľov
• EFT (Ecocert Fair Trade) - Ekologické a fair trade produkty
• Eve® (ekologická zelené plochy)
• Vstupy spôsobilé pre použitie v ekologickom poľnohospodárstve (hnojivá, prípravky na ochranu rastlín a iné)
• Produkcia vodných rastlín šetrná k životnému prostrediu a ich spracovanie (napr. Spirulina, potravinové doplnky)

Biokozmetika

ECOCERT bol úplne prvý certifikačný orgán, ktorý vyvinul štandardy pre prírodnú a bio kozmetiku.

Predstavené v roku 2003, štandardy boli vypracované v spolupráci so všetkými zúčastnenými stranami v hodnotovom reťazci, teda odborníkmi, dodávateľmi, výrobcami, distribútormi, spotrebiteľmi a vývojovými organizáciami. ECOCERT v súčasnosti podporuje a vedie viac ako 1 000 firiem prostredníctvom svojich certifikačných procesov.

Základné princípy štandardu ECOCERT

1. Využitie zložiek pochádzajúcich z obnoviteľných zdrojov, výroba prebieha šetrne k životnému prostrediu. Ecocert preto kontroluje:

• absenciu GMO, parabénov, fenoxyetanolu, nanočastíc, kremíku, PEG, syntetických vonných látok a farbív, surovín živočíšneho pôvodu (ak nie sú prirodzene produkované: mlieko, med, atď.)

• povahu obalu, musí byť biologicky odbúrateľný alebo recyklovateľný

2. Pre získanie certifikátu je potrebné, aby konečný produkt obsahoval určité percento prírodných zložiek z ekologického poľnohospodárstva:

• Pri označení BIO / ORGANIC, výrobok musí obsahovať - minimálne 95% všetkých zložiek musí byť rastlinného pôvodu a minimálne 10% všetkých ingrediencií z celkovej hmotnosti musí pochádzať z ekologického poľnohospodárstva

• Pri označení PRÍRODNÝ/Á, výrobok musí obshaovať - minimálne 50% všetkých zložiek musí byť rastlinného pôvodu a minimálne 5% všetkých ingrediencií z celkovej hmotnosti musí pochádzať z ekologického poľnohospodárstva

3. Inšpekciu a audit spoločnosti / farmy vždy vykonáva audítor z ECOCERT-u.

Oficiálna stránka certifikácie Ecocert: www.ecocert.com/en

Krajina: Francúzsko


Na tejto stránke používame cookies za účelom jej funkčnosti, optimalizácie, efektívnejšieho oslovovania záujemcov o naše služby a analýzy návštevnosti prostredníctvom Google Analytics. Nastavenia cookies môžete upraviť vo svojom prehliadači. Viac informácií a úplné poučenie nájdete tu.

Súhlasím

Len registrovaní používatelia si môžu pridať produkty medzi obľúbené.

Prihlásiť sa