Nastavenia krajiny / jazyka

V nastaveniach si môžeš zmeniť jazykovú mutáciu a taktiež aj krajinu, na základe ktorej sa ti budú zobrazovať ceny produktov v príslušnej mene.
Nastavenie si môžeš kedykoľvek opätovne zmeniť a prestaviť. V prípade zmeny jazykovej mutácie budeš presmerovaný na doménu danej krajiny.


Zobraz autora ok Autor:
Zoraď články ok Zoradené

zobrazujú sa ti filtrované záznamy

Johammerov elektrický motocykel dosahuje 200 km dojazd, vyzerá ako vydesený slimák.

Nedávno som narazil na portáli Gizmag na článok o tomto neskutočnom motocykli. Čudujú sa, že táto vec vôbec existuje. Johammerov elektrický motocykel má jeden z najpodivnejších designov aké sme kedy videli. Jeho vzhľad opisujú, ako keby ste jazdili na vydesenom slimákovi a musím sa priznať, že s týmto opisom súhlasím. Rakúsky výrobca predviedol svoj model na motovýstave v Linzi vo Februári a odvtedy sa o ňom neprestalo hovoriť.

Johammerov elektrický motocykel

Na rozdiel od absolútne bizarného, retro-futuristického designu má Johammerov elektrický motocykel pár ďalších zaujímavých vecí. Namiesto klasického rozmiestnenia budíkov sa konštruktéri rozhodli zabudovať ukazovatele rýchlosti a indikátor nabíjania do spätných zrkadiel. Desím sa, koľko by stála výmena v prípade poškodenia.

Johammerov elektrický motocykel

Motocykel používa centrálny hub umiestnený vpredu, kde sa združuje riadenie a odpruženie. Toto usporiadanie napomáha k rozdelovaniu brzdných síl od pružiacich a lepšie kontroluje “ponáranie” pri prudkom brzdení. Takéto riešenie je výrazne drahšie ako klasická odpružená vidlica a na tomto motocykli nedáva veľmi význam, okrem toho designového.

Johammerov elektrický motocykel

Veľkou výhodou je výborný dojazd na jedno nabitie. Osadený svalnatou 12,7 kWh batériou, Johammer sa dostáva do klubu motocyklov, ktoré zvládajú dojazd až 200 km pri plnom nabití. Pre motorkárov je to významné psychologické číslo, pretože 200 km dojazd je slušný aj pre klasicky poháňané motocykle.

Johammerov elektrický motocykel

Batériové moduly sú vyvinuté priamo v Johammerovej fabrike. Garantovaná životnosť batérie je 200.000 km alebo 4 roky s tým, že kapacita batérie sa neprepadne pod 85% kapacity batérie novej.

Johammerov elektrický motocykel

Elektromotor Johammeru je umiestnený v náboji zadného kolesa a funguje takisto ako regeneračný brzdový systém. Obal batérie tvorí súčasne aj rám a spája predné a zadné horizontálne umiestnené odpruženie.

Johammerov elektrický motocykel

V Johammeri sa rozhodli primontovať na motocykel dve sady stupačiek: prvá sada poskytuje pomerne štandardne vzpriamenú jazdnú pozíciu, druhá sada stupačiek je posunutá dopredu pre bezstarostnú jazdu na okreskách. Tieto dodatočné predné stupačky sa dali ľahko implementovať aj preto, že na Johammeri nohami neovládate nič. Predné a zadné brzdy sa ovládajú na riadidlách rovnako ako na skútri. 

Johammerov elektrický motocykel

Takže aká je cena za túto krásku? Astronomická. Veľké akumulátory, spätné zrkadlá s informačnou grafikou a centrálny hub s riadením a odpružením nestoja málo. 8,3 kWh verzia s dojazdom 150 km vám stiahne z účtu 23.000,- Eur a 12,7 kWh verzia s dojazdom 200 km až 25.000,- Eur.

Johammerov elektrický motocykel

Ak by ste si chceli len vyskúšať aký je to pocit jazdiť na Johammeri, je tu ešte iná možnosť. Za 290,- Eur si môžete objednať celodenný výlet po “historickom Hornom Rakúsku“ a ešte vás na začiatku dňa prevedú továrňou, aby ste mali predstavu ako sa Johammerov elektrický motocykel vyrába. Poďme sa zapísať...

Johammerov elektrický motocykel

Johammer sa da kúpiť v 5 farebných vyhotoveniach: striebornej, bielej, modrej, zelenej a žltej. 

Johammerov elektrický motocykel

 

Zdroje, fotky:
http://www.johammer.com/en/electric-motorcycle/
http://www.greencarreports.com/news/1091430_johammer-electric-motorcycle-worlds-weirdest-way-to-go-green?fbfanpage
http://www.gizmag.com/johammer-electric-motorcycle/31575/ 


Komentáre (0)

Diskutovať môžu iba registrovaní zákazníci.


  • Ráno
  • Doobedie
  • Obed
  • Poobedie
  • Večer
  • Noc

Len registrovaní používatelia si môžu pridať produkty medzi obľúbené.

Prihlásiť sa